Expigment Krem Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Expigment Krem Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Cilt çoğu kişi için son derece önemli bir detaydır. En önemli organımız olan deri hava değişimlerinden ve iklim olaylarından son derece etkilenmektedir. Expigment krem genel olarak cilt lekelerinde fazlasıyla ön plana çıkmış durumdadır. Herkes için bir tercih sebebi olan söz konusu krem son derece lekeler üzerine etkili olmaktadır.

Zaman içerisinde cilt üzerinden pek çok leke oluşmaktadır. Genellikle güneş ışınlarına maruz kalan cilt belirli bir zaman sonunda ise lekelenmeleri sindirmiş ve cilt tonu üzerinde eşitsizlik şeklinde izler ile kişilerin tenlerine yansımaktadır. Expigment krem kullananlar yorumları üzerinden krem değerlendirildiğinde müşteri memnuniyeti olarak son derece yüksek bir orana sahiptir.

Expigment Kullanım Alanları ve Bilinmesi Gerekenler

Eczanelerde satılan expigment krem herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir ürün olarak görülmektedir. Cildin kaybetmiş olduğu nem ve pH dengesini koruma altına alabilen ve yapılandırma sağlayan söz konusu krem kullanım alanları olarak da son derece çeşitlilik göstermektedir. Expigment krem cilt üzerinde iyi geldiği ya da kullanılması uygun olan deri sorunları şu şekildedir;

 • Doğum lekeleri,
 • Sivilce izleri,
 • Çillerin bir parça solması ya da doku yapısına göre tamamen yok olması,
 • Sivilce oluşumlarının engellenmesi,
 • Çukurlaşmış cilt sorununun giderilmesi,
 • Cilt üzerinde meydana gelen lekelerden dolayı renk farklılıkları,
 • Yanık izlerinin giderilmesi,
 • Cildin genç bir görünüme sahip olması,
 • Cilt üzerindeki ölü derinin soyularak atılması,
 • Renk pigmentlerinin yapılandırılması

Gibi pek çok deri sorunlarından tedavi edici bir özellik ile kişilerin hizmetlerine sunulmuştur. Tedavi amacıyla kullanılması durumunda düzenli olarak temiz bir cilt üzerine mutlaka uygulanmalı ve her gün rutin olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Expigment krem kullananlar yorumları dikkate alındığında son derece titizlik ile bu süreci yürüten bir dönem üzerinden memnuniyetlerini aktarmaktadırlar.

Expigment Krem Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Expigment Krem Faydaları

Krem üzerine birçok yarar ve fayda söylenebilmektedir. Güzellik kremleri arasında bir derece de olsa girebilen söz konusu krem dokuları yenileme özelliği sayesinde oldukça başarılı bir tedavi süreci ile kullanıcılarına memnuniyeti sunacaktır. Expigment yan etkileri konusunda bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak önemli bir detay unutulmamalıdır ki, bu tip doku yenileyici kremlerin gün ışığında kullanımları pek uygun olmayacaktır. Günümüzde güneş ışınları dâhil birçok ışık ve ışınlar deri üzerinden olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır. Bu nedenle yan etkileri konusunda gündüz kullanılma durumunda mutlaka bir belirti oluşturacaktır.

Foku yenileyici kremler gece yatmadan önce sürülmesi gereken ürünlerdir. Bilgisayar ışığı, cep telefonu ışığı ya da televizyon ışıkları da ayrı ayrı birer güneş ışını etkisi yaratırken evlerimizdeki avizelerden dökülen ışıklar bile belir bir süre sonunda zararlı olmaya başlayacaktır. Expigment krem ve bu muadil kremler gün içerisinde ya da ışıklı ortamlarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Gündüz mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ve son derece doğru bir korunma tekniği ile cildi söz konusu ışınlardan korumak gerekecektir.

Cilt yenileyici özellikleri sayesinde dokular üzerinde bir yapılandırma sağlıyor olması yaşlanma belirtileri noktasında yeni oluşan çizgilerinde toparlanmasına sebep olabileceği de bir çalışma neticesinde kanıtlanmıştır. Expigment krem üzerinden en yüksek faydayı sağlamak için gece yatmadan hemen önce uygulayıp karanlık bir ortamda uyumanızdır. Cilt tabii ki besinlerle de birebir orantılıdır. Son derece dikkatli beslenmek bu noktada fayda sağlayacaktır.

Kullanım formu ise, fazla yaygın olmayacak şekilde temiz bir cilt üzerine uygulanmalıdır. Mümkünse bu uygulama sırasında yüz bölgesine masaj teknikleri ile kremi yaymak kan akışını hızlandıracak ve yüz damarlarının doğru bir verim ile yer çekimine karşı çalışmasını sağlayacaktır. Expigment krem kullananlar yorumları üzerinden gerçekleşen bu çalışma ise yaşlanma karşıtı bir jimnastik olarak değerlendirilmektedir.

Expigment Çeşitleri ve Özellikleri

Oldukça faydalı bir ürün olan ve yanıklardan cilt güzelliğine kadar birçok derde deva niteliğinde expigment krem çeşitleri ise sadece iki adettir.

 • Expigment 2
 • Expigment 4

Olmak üzere iki farklı ürün ile satışlarda yerini almıştır. %4 olan ürün %2 oranında olan üründen iki katı daha etkilidir. Bu nedenle ürünleri kullanırken etken maddelerinin içeriklerindeki oranlara dikkat etmeleri son derece önemli olacaktır. Tüm cilt tipleri için rahatlıkla uygulanabilen kremlerin uygulama miktarları ve uygulama bölgeleri son derece önemlidir. Expigment yan etkileri alerjen hassasiyeti olanlar için dikkatli kullanılması gereken bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle yan etki gösterebilir.

Kremin en kuvvetli özelliklerinden biri doku yenileyici olması sebebiyle yanık izleri dâhil olmak üzere pek çok lekeyi temizleyecektir. Fakat bu etkinin görülmesi için düzenli kullanım ve temiz cilt üzerine kullanım oldukça önemli bir detaydır.

Cilt Üzerinde Expigment Etkileri

Günümüzde güzellik anlayışı oldukça ileri düzeylerde yaşanmaktadır. Cilt üzerinde yapılan bir işlem sonrasında ya da epilasyon çeşitlerinde iğneli epilasyon sonrasında da uygulama yapılan bölgeye expigment krem kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bu uygulama sonrasında krem düzenli olarak en az bir hafta kullanılması gerekir. Ayrıca gün içerisinde de uygulanmaması her durumda geçerli bir sebeptir. Yanık bölgelerine gün içinde de uygulanması nedeniyle gazlı bez ile sarılması yaranın hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Eczanelerde satılan ve maliyet olarak herkesin ulaşabileceği bir fiyat ile satışlarda yerini almaktadır. Cilt üzerinde fazlasıyla etkisi bulunan expigment krem her bütçe tarafından satın alınabilmektedir. Genellikle ulaşım olarak kolayca söz konusu kreme ulaşılabilmektedir. Yüz için en uygun kullanım ise %2 oranı içeren expigment krem ürünüdür. Yüz hassas bir deri yapısına sahip olması sebebiyle titizlikle yaklaşılması gereken bölgeler arasındadır. Yüz ve boyun bölgesine masaj uygulayarak söz konusu kremi sürmek tedavi süresini son derece olumlu yönde etkileyecektir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir