Melike Öcalan Vatan Şaşmaz’ı unutmadı! Vatan Şaşmaz ailesinin bilinmeyen hikayesi

featured

Melike Öcalan sevgilisi tarafından öldürülen Vatan şaşmaz’ı ölüünün 4. yılında unutmadı. Melike Öcalan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Vatan Şaşmaz için, “İyi ki güzel cümlelerle geçmişsin bu hayattan” dedi.

Vatan Şaşmaz sırtından vurularak öldürülmüştü

Birlikte ‘Sabah Şekerleri’ programını sunan  Melike Öcalan ölümünün 4. yılında Vatan Şaşmaz’ı unutmadı. Melike Öcalan, 27 Ağustos 2017’de eski manken sevgilisi Filiz Aker tarafından bir otel odasında sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz’ı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla andı.

Öcalan şaşmaz ile birlikte çekildiği fotoğrafları paylaşarak şu yorumu yaptı; “Öyle çok şey var ki yazılacak… Belki de bir ömre yetmeyecek kadar güzel anılar. Öyle güzel anılar biriktirdik ki anlatılmaz yaşanır. İyi ki yaşamışız. İyi ki güzel cümlelerle geçmişsin bu hayattan.”

 

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Sevgilisi eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülmüş ardından da intihar etmişti. Aker yıllar önce verdiği bir röportajda şunları ifade etmişti; “Erkeğimi başka biri ile görürsem hiç acımam, orada gebertirim.”

Vatan Şaşmaz ailesinin bilinmeyen hikayesi

Öldürülmesinin ardından Odatv’den Şenol Çarık Vatan Şaşmaz’ın ailesi hakkında bilinmeyen detaylara ulaşmıştı.

İşte o haber:

Türkiye akşam saatlerinde ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz’ın öldürüldüğü haberiyle sarsıldı…

Vatan Şaşmaz çok genç yaşta bir cinayete kurban etti.

İsminin hikayesini bilir misiniz?

Bir tv programında vatansever bir anne ve babanın çocuğu olduğunu belirtmişti Şaşmaz.

İsmini “Vatan” koyan babası Süleyman Şaşmaz. Baba Şaşmaz 68 kuşağından. Dr. Hikmet Kıvılcımlı geleneğinden geliyor. Baba Şaşmaz PTT çalışanı… (Kıvılcımlı 29 Ekim 1954’te Vatan Partisi’ni kurmuştur.)

Süleyman Şaşmaz, 1974’te yeniden kurulan Vatan Partisi üyesi.

Tarihsel Maddecilik Yayınları Yönetmeni. 74’te üçüncü kez yayına başlayan Sosyalist gazetesinde etkin rol alır. 1977’de dört sayı yayınlanan Vatandaş gazetesini çıkarır, Vatandaş Kütüphanesi etiketiyle  broşürler yayınlar.

Vatan Şaşmaz’ın babası Süleyman Şaşmaz, Türkiye sosyalist hareketinin en özgün ve üretken ismi olan Hikmet Kıvılcımlı’nın “Osmanlı Tarihinin Maddesi”, “Sosyete ve Teknik” kitaplarının yayınını gerçekleştirmiştir.

Kıvılcımlı’nın çizgisindeki Süleyman Şaşmaz’ın oğluna “Vatan” adını vermesinin asıl sebebi buydu.

Vatan Şaşmaz, anne ve babasının ayrılmasından sonra annesiyle birlikte yaşamıştır. Babasından farklı bir yol seçmiştir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir