Emirhan Yalçın’ın babası Osman Yalçın konuştu: Oğlumu ne için öldürdüler biliyor musunuz?

featured

Ankara’nın Altındağ ilçesi Önder mahallesinde bir grup Suriyeli mültecinin parkta tartıştığı Emirhan Yalçın’ı (18)  bıçaklayıp öldürmesi ve  Ali Yasin Güler’i  de yaralamasından sonra başlayan olaylar Ankara valiliğinin aldığı geniş güvenlik önlemi sonucu daha da büyümeden sona erdi.

Olayların durulmasından sonra Yeniçağ ekibi mahalleye giderek vatandaşlarla ve bıçaklanarak hastanede yaşamını yitiren Emirhan Yalçın’ın babası ile konuştu.

Kalbinden bıçaklanarak hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki Emirhan Yalçın’ın babası Osman Yalçın oğlunun polis olmak için çalıştığını belirterek “10 kilo fazlası vardı. Sınavlara kadar spor yapıp fazla kilosunu atmak için arkadaşıyla parka gitmişti. Suriyeliler elektrik direklerine tekme atıp kırmaya çalışırken oğlum ve arkadaşı uyarınca  saldırmışlar ve oğlumu kalbinden bıçaklamışlar. Direkt öldürmeye yönelik bir eylem” dedi. 

Osman Yalçın, “Bu iktidara yazıklar olsun. Yıllardır AKP’ye oy verdik. Hala bize yalan söylüyorlar. Çocuğum gece saat 02.00’da ölmüş bana yaralı diyorlardı. Oğlumun öldüğünü ertesi gün saat ikide öğrendim. Benim oğlumun ölüm sebebi nedir biliyor musunuz? Türk malına sahip çıkması, ‘direğe neden vuruyorsun’ demesi. O an oğlum ve arkadaşına bıçakla vuruyorlar. Bu tüm Türkiye’ye vurmak demektir. Türkiye’nin kalbine, biz Suriyeliyiz biz sizin kalbinizi böyle alacağız demektir. Bunları kim soktuysa en yakın zamanda tekrar geri götürmesini istiyorum. Benim içim yanıyor. O acıyı ben yaşıyorum. Benim çocuğum şehit olarak gitti”  diye konuştu

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir