Facebook’tan yeni canlı yayın özellikleri

featured

Facebook platformunda canlı yayın açan içerik oluşturucuları için yeni özellikler denenmeye başlandı. Buna göre Facebook üzerinde canlı yayın açan içerik üreticileri, izleyicileriyle daha kolay etkileşime girebilecek. Bu yeni Facebook canlı yayın özellikleri kısa sürede devreye girecek.

Özellikle genç kitleyi Facebook Game ve canlı yayın içerikleri ile çeken platform, içerik üreticileri için de önemli yenilikler suma peşinde. Bu anlamda canlı yayın açan içerik üreticileri, bundan sonra kolayca link paylaşımı yapabilecek.

Özellikle bir konudan bahsederken, içerik üreticilerinin link paylaşımı yapamıyor olması Facebook canlı yayınlarının en büyük eksilerinden biriydi. Şimdi ise içerik üreticileri canlı yayın sırasında bahsettikleri konular hakkında linkler paylaşma imkanına sahip olacak.

Bağlantı görüntüleme özelliği artık Facebook mobil uygulama kullananlar için de aktif hale geliyor. Hayran rozeti yani Fan Badge için de önemli bir yenilik geldi. Buna göre rozette, içerik üreticini destekleyen hayranların da adı da yer alacak.

Artık içerik üreticisinin canlı yayın açtığını kullanıcılar hikayelerde de görebilecek. Böylece içerik üreticilerin canlı yayınlarda daha fazla kullanıcıya ulaşması amaçlanıyor.