Kastamonu Bozkurt’ta korkutan iddia: AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldı

featured

Kastamonu Bozkurt’ta durum vahim! Engin Altay: “AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, Kastamonu Bozkurt’ta yaşanan sel felaketiyle ilgili önemli iddialarda bulundu. Engin Altay, “Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana rastladım. AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi” diye konuştu.

Batı Karadeniz illerinde Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yaşanan sel felaketenin ağır tablosu gün geçtikçe ortaya çıkıyor. Selin vurduğu Bozkurt ilçesinde açıklama yapan Engin Altay şunları kaydetti; “Tablo size yansıtıldığından çok vahim durumda” diyen Engin Altay, “Yerinde görmüş ve yaşamış biri olarak söylüyorum; tablo vahim!” ifadelerini kullandı. Hükümetin, ölenlerle ilgili olarak net bilgi vermemesini doğru bulmadığını söyleyen CHP’li Altay, “Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana ben rastladım. AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye’nin bilmesi lazım” diye konuştu.

‘Yaşamını yitirenler soğuk hava deposunda toplanıyor’

“İnebolu’da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor” bilgisini veren Engin Altay, “Şu anda Sinop Ayancık’ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir