1. Haberler
  2. Güncel
  3. Kırmızı şarap içmenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceği söyleniyor!

Kırmızı şarap içmenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceği söyleniyor!

Kırmızı şarap içmenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceği söyleniyor!

Yeni araştırmalarda, meyveler, elmalar, çay ve kırmızı şarap dahil olmak üzere flavonoidler açısından zengin gıdaların daha fazla alınması, daha düşük kan basıncıyla ilişkilendirilmiştir.

Bir araştırmaya göre, haftada üç bardak kırmızı şarap kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir.

Belfast’taki Queen’s Üniversitesi ve Almanya’daki Kiel Üniversitesi tarafından yapılan analizlerde , meyveler, elmalar, çay ve kırmızı şarap dahil olmak üzere flavonoidler açısından zengin gıdaların daha fazla alınması, daha düşük kan basıncıyla ilişkilendirilmiştir.

Kırmızı şarap içmenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceği söyleniyor!

Araştırmacılar, haftada yaklaşık üç bardak kırmızı şarabın optimal olduğunu, çilek için önerilen miktarın günde 80 gr olduğunu bulduklarında, ölçülülük anahtardır.

Çalışma, bağırsaktaki mikropların, bu yiyecek ve içeceklerde bulunan flavonoidleri nasıl parçaladığına ve bunun da kan basıncında düşüşe neden olduğuna odaklandı.

Baş araştırmacı Profesör Aedin Cassidy, “Bağırsak mikrobiyomumuz, kardiyoprotektif etkilerini artırmak için flavonoidleri metabolize etmede kilit bir rol oynuyor ve bu çalışma, bu kan basıncını düşürücü etkilerin günlük diyette basit değişikliklerle elde edilebileceğini gösteren kanıtlar sunuyor” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir