1. Haberler
  2. Güncel
  3. Yılmaz Özdil Cumhuriyet gazetesini yalanladı

Yılmaz Özdil Cumhuriyet gazetesini yalanladı

featured

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhuriyet gazetesinde çıkan “Yılmaz Özdil’den canlı yayında sert sözler” başlıklı habere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Özdil yaptığı açıklama şunları belirtti; “Ben Ruşen hakkında böyle bir şey söylemedim, Cumhuriyet gazetesi bana herhangi bir şey sormadı, ama böyle bir haber yapmışlar.”


İşte Cumhuriyet gazetesinin ilgili haberi;

Nokta TV canlı yayınında son günlerin gündemdeki tartışma konusu mülteci göçü hakkında açıklamalarda bulunan Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Afgan ve Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye gelmesine yönelik eleştirilere karşı yayınlar yapan medya kuruluşlarını eleştirdi.

Özdil, göçmen tartışması hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce Balyoz, Ergenekon davaları, anayasa referandumlarında da gördük. Sömürge solcuları var bu ülkede. Son dönemde gördük, yabancı fonlardan para alan gazeteci kılıklı çantacılar var. Kara paracıların otellerinde kalan, kokain baronlarının soytarısı olmuş gazeteciler var.

Emperyalizmin uşağı, maşası 2. Cumhuriyetçiler var bu ülkede. Tarikat, cemaat, zır cahil atmosferi var. Bunların hepsinin koalisyonu dönüyor bize akıl veriyor, ‘Siz ırkçısınız’ diyor. Biz ırkçı değiliz, siz vatan hainisiniz. Suriyelilere kimse karşı değil ama Suriye de karşı değil. 5,5 milyon Suriyeliyi Türkiye’ye niye dolduruyorsun, Amerikan ajanı, Amerikalılarla beraber kendi ülkesinde silah çekmiş Afganları sen kendi ülkene niye dolduruyorsun kardeşim?”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir