Açık Öğretim Kurumu öğrencilerine yeni sınav hakkı! AOL sınavı ne zaman? 

featured

Açık Lise’de okuyan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni sınav hakkı verildi. Açık Öğretim Kurumu tarafından Açık Öğretim Lise sınavlarına giren öğrencilere tanınan yeni sınav ne zaman yapılacak? AOL sınav tarihi kaydını yenileyemeyen ve sınava giremeyen öğrencileri sevindirdi.

Bakan’dan açıklama: Açık Öğretim Kurumları öğrencilerine yeni sınav hakkı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı açık öğretim kurumları öğrencilerinin kayıt yenileme işlemlerinin 13 Ağustos’ta tamamlandı. AOL sınavına giren öğrencilerin, 16 Ağustos-20 Ağustos’ta çevrim içi sınavlara katıldığını anımsattı.

AOL’ye giremeyen öğrencilere müjde?

Ancak yangın ve sel felaketleri nedeniyle öğrencilerden bir kısmının kayıtlarını yenileyemediklerini, bir kısmının da kayıt yaptırdıkları hâlde sınava giremediklerini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

“Afet bölgelerindeki il millî eğitim müdürlerimiz ve yöneticilerimizle sürekli temas hâlindeyiz. Millî eğitim müdürlerimiz, sınava katılamayan öğrencilerin mağduriyetlerini bana ilettiler. Bunun üzerine hem bu öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi hem de ülke genelinde sınava katılamayan diğer öğrencilere tekrar fırsat sağlamak için bu öğrencilerimize yeni bir sınav hakkı tanıma kararı aldık.

Açık Öğretim Lise sınav tarihi ne zaman? 

 

Bu çerçevede, ülke genelinde 23-24 Ağustos’ta ek sınav için kayıtlar yeniden açılacak ve çevrim içi ek sınav, 27 Ağustos  saat 09.30’dan 29 Ağustos saat 23.59’a kadar yapılacak. Öğrencilerimize hayırlı olsun.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir