Kekik Suyu Neye İyi Gelir, Nasıl Kullanılır?

Kekik Suyu Neye İyi Gelir, Nasıl Kullanılır?

Kekik suyu neye iyi gelir sorusu son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. Kekik suyu lezzeti, aroması ve kokusu ile dikkat çeken içeceklerden biridir. Yapımı oldukça kolay olan bu içecek düzenli olarak tüketildiğinde insan sağlığına oldukça faydalıdır. Vücut içerisinde antioksidan etkisi yaratan kekik suyu, vücutta bulunan zararlı toksinleri de kolaylıkla atmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra metabolizmayı hızlandıran kekik suyu, aynı zamanda kişilerin zayıflamasına da yardımcı olmaktadır. Peki kekik suyu neye iyi gelir, nasıl kullanılır? Dilerseniz, birçok kişi tarafından merak edilen bu soruların yanıtlarını gelin en ince ayrıntısına kadar birlikte inceleyelim.

Kekik Suyu Neye İyi Gelir?

 

Kekik suyu, düzenli olarak tüketildiğinde insan sağlığına oldukça faydalıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda kekik suyunun faydaları şu şekilde açıklanmıştır;

 • Kekik suyunun metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.
 • Kekik suyu, düzenli olarak tüketildiğinde kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesine olanak sağlamaktadır.
 • Kekik suyu, hazımsızlığı ve şişkinliği gidermektedir.
 • Kekik suyu sayesinde kabızlık sorunu da ortadan kalkmaktadır.
 • Ağız içerisinde yer alan bakterilere karşı etkili olan kekik suyu, kişilerin ağız ve diş eti sağlığını da korumaktadır.
 • Düzenli olarak tüketilen kekik suyu, vücut içerisinde yer alan zararlı toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır.
 • Tüm bunların yanı sıra kekik suyu, yaşlanmayı da geciktirebilmektedir.

Kekik suyu neye iyi gelir sorusunu sizler için yanıtladık. Her ne kadar kekik suyu insan sağlığına oldukça faydalıda olsa ne yazık ki gereğinden fazla tüketildiğinde istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Bu sebepten ötürü, tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi kekik suyunun da düzenli ve belirli aralıklar ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kekik Suyu Neye İyi Gelir, Nasıl Kullanılır?

Kekik Suyu Nasıl Kullanılır?

 

Kekik suyu, son derece kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre kekik suyunun 1 hafta boyunca düzenli olarak tüketilmesi ve 1 haftanın sonunda en az 10 gün süreyle ara verilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca, yine uzmanlara göre kekik suyu günde en fazla 2 fincan olacak şekilde içilmelidir.

Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kekik suyunu hazırlamak oldukça kolaydır. 2 Su bardağı içerisine 2 tatlı kaşığı kekiği ilave edin ve suyu ocakta kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonra hazırladığınız karışımı 15 ile 30 dakika boyunca demleye bırakın ve hemen ardından süzün. Daha sonra hazırladığınız kekik suyunu tüketmeye başlayabilirsiniz.

Kekik Suyunun Zararları Nelerdir?

Keki suyu her ne kadar insan sağlığına faydalı olan bir bitkisel karışım olsa da gereğinden fazla tüketilmesi durumunda çeşitli sağlık problemlerine de yol açabilmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda kekik suyunun zararları şu şekildedir;

 • Gereğinden fazla tüketilen kekik suyu yüzünden kişilerde ciddi alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.
 • Kekik suyu tansiyonun yükselmesine neden olabilmektedir.
 • Kekik suyu yüzünden kişilerde pıhtılaşma sorunu olabilir ve ani kanamalar meydana gelebilir.
 • Tüm bunların yanı sıra kekik suyu yüzünden bazı kanser tiplerinin semptomları da kötüleşebilir.

Yukarıda yer alan maddeler kekik suyunun zararları arasındadır. Söz konusu maddelerden herhangi biri ile karşılaşmanız durumunda mutlaka vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalı ve gerekli tıbbi desteği almalısınız.

Ayrıca hamile bayanlar ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerde bu bitkisel karışımı içmeden önce mutlaka uzman bir hekime danışmalıdır. Kekik suyu neye iyi gelir, nasıl kullanılır sorularını sizler için yanıtladık. Sizlerde hazırladığımız bu içeriği okuyarak kekik suyu neye iyi gelir öğrenebilir ve hemen kullanmaya başlayarak kekik suyunun faydalarından yararlanabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir