1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Seyrek Saçları Gürleştirmek İçin Yapmanız Gerekenler

Seyrek Saçları Gürleştirmek İçin Yapmanız Gerekenler

featured

Saçlarımızdaki seyreklik genç, bakımlı ve dinamik görüntümüzü olumsuz etkileyebileceği için karşılaşmak istemediğimiz bir durumdur. Bu durum bazen sağlık problemleri bazen de genetik etkenler sebebiyle karşımıza çıkabilmektedir. Saça ve saçın yapısına ilişkin birçok problemde olduğu gibi bu durumun da elbette çözüm yolları bulunmaktadır. Seyrek Saçları Gürleştirmek İçin Yapmanız Gerekenler hakkında en favori yöntemleri sizler için derledik. Eğer saçlarınız seyrekse fakat siz güçlü ve hacimli bir görünüm arzu ediyorsanız ilk önce saçtaki seyrekliğin nedenini öğrenmeli, buna göre bir yol haritası çizmelisiniz. Eğer saçlarınız doğuştan seyrekse saçlarınızı gürleştirmeniz için çok fazla opsiyonunuz bulunmayacaktır fakat gür görünmesini farklı yöntemlerle sağlayabilirsiniz. Saçlarınız doğuştan gür ise fakat dökülmeler sebebiyle seyrek bir görünüme eriştiyseniz saçlarınızı gürleştirmenin birçok yolu bulunmaktadır. 

 

 

Gür ve Hacimli Saçlara Erişmenin İlk Adımları Nelerdir?

Saçlarımızın arzu ettiğimiz hacimli görünüme kavuşması için uzun ve meşakkatli bir yolu kat etmemiz gerekmektedir. Saçları güçlendirmek üzere gireceğimiz uzun bakım süreci oldukça önemli ve özel bir süreçtir. Unutulmamalıdır ki saçları gürleştirmek için öncelikle güçlendirmek ve doğru bir şekilde bakım yapmak gerekir. Bakımsız ve güçsüz saçlar ne kadar gür olurlarsa olsunlar hacimsiz ve sönük görüneceklerdir. Bu sebepten dolayı saçlara düzenli olarak bakım yapmak, doğru beslenmek gibi faktörler önem kazanmaktadır. Saçlarınızı birkaç adımda nasıl güçlendirebilirsiniz gelin hep birlikte inceleyelim.

Yüksek Isı Saçınızın Düşmanı!

Yüksek ısı ile saçlarınızı şekillendirmekten uzak durun. Yüksek ısı saçlarınızı yıpratan en önemli etkenlerden biridir diyebiliriz. Sıklıkla yüksek ısıya maruz bıraktığınız saçlarınız hacmini ve parlaklığını kısa zaman içinde kaybedecektir. Isı sebebiyle gücünü ve canlılığını yitiren saçlar daha hızlı dökülmeye başlayabilir. Bu yüzden saçlarınızın güçlü ve hacimli bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey elinizdeki saç düzleştiricisini yerine bırakmak olacaktır.

Makas Sizin Dostunuz

Saçtaki kırıkların düzenli olarak temizlenmesi hem saçlarınızın sağlıklı olması hem de bakımlı görünmesi açısından çok önemli bir unsurdur. Kırıkları düzenli olarak alınmayan saçlarda dökülmeler daha sık gözlemlenir. Saçlarınızı kırık oluşumundan korumak amacıyla almanız gereken başlıca önlem saçlarınızı ıslakken taramaktan vazgeçmektir. Saçlarınızı kuruduktan sonra taramanız kırık oluşumunu büyük ölçüde azaltacaktır. Bu vesileyle saçlarınız zamanla daha sağlıklı hale geleceği için oldukça gür ve hacimli görünmesi de kaçınılmazdır.

Kimyasal Bakım Ürünlerine Elveda

Doğal maske uygulamalarını sıklaştırmalı ve düzenli hale getirmelisiniz. Saçınıza uygulayacağınız maya maskesi, zeytinyağlı maske, badem yağı maskesi, Hindistan cevizi yağı gibi doğal maske çeşitleri saçınızı gürleştirme konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Kimyasal içerikli birtakım ürünler yerine doğal malzemelerle evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler saçlarınızın en büyük kurtarıcısı olmaya adaydır. Fazla malzeme gerektirmeden doğal bakım yağları ile bile evde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz bu maskeler saçınızı hem canlandırır hem de güçlenerek çoğalmasını sağlar. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir