1. Haberler
 2. Güzellik
 3. Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır, güzel olur mu veya saçım yeniden eski haline döner mi diye endişelenmeye gerek yok. Doğanın bizlere sunduğu güzelliklerden faydalanmak ve bu güzelliklerden olumlu yanıtlar almak sizlere huzur katacaktır. Var olan saç renginden sıkılıp değişiklik arayan kadınlar zaman zaman papatya suyu hazırlamayı düşünürler. Ancak bunun ne kadar faydalı olduğunu veya uzun süre boyunca saçını koruyup koruyamayacağını bilemeyince bu düşünceler öylece kalmaktadır.

Saç boyası, saç açıcı ve renklendirici kimyasal maddeler kullanmak istemeyenler için muhteşem bir yöntem olan papatya suyu sayesinde saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Üstelik bu sayede saçınıza bakım yapmış ve güçlendirmiş de olursunuz.

 

Papatya Suyunun Saça Faydaları

 • Saçın diplerini uyararak saçta kepek oluşumunu engellemektedir.
 • Saç derisini temizleyip iyileştirmesi sayesinde saç derisi sorunlarına iyi gelmektedir.
 • Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır sorusuna yanıttır ve aynı zamanda saçın parlak görünmesini sağlar.
 • Çeşitli hava değişiklikleri nedeniyle dökülmeye yatkın olan saçları kuvvetlendirir ve dökülmeyi önler.
 • Kuru ve yıpranmış saçları canlandırmak adına saçları nemlendirir.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Evde papatya suyu nasıl hazırlanır, diye kara kara düşünmeye hiç gerek yok. Doğanın mucizelerine kulak vermeli ve bu mucizelerden faydalanmalıyız. İlk zamanlardan beri kullanılan papatya suyu oldukça basit bir şekilde hazırlanmaktadır.

 1. Aktardan hazır bir şekilde alacağınız ya da kendinizin topladığı ve kuruttuğu papatyalardan bir miktar avucunuza alın.
 2. Önceden kaynattığını suyun içerisine kuru papatyaları bırakın ve demlenmesini bekleyin.
 3. Yaklaşık 15 – 20 dakika sonra demlenmiş olan çayı püskürtme aparatı olan bir şişeye koyun. Dilerseniz pet şişeye de koyabilir kapağını delebilirsiniz.
 4. Kuru saçınıza suyu püskürtün. Tüm saçın ıslandığından emin olun ve güneş altında en az yarım saat bekleyin. Böylelikle papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır sizler de öğrenmiş olacaksınız.

 

Papatya Suyu Sürdükten Sonra Saç Yıkanır mı?

Papatya suyu sürdükten sonra saç yıkanır mı yoksa saçlar o şekilde durabilir mi gibi sorular kadınların aklını karıştırmaktadır. En iyi sonucu almak için saçınızda 24 saat kalması ve güneş altında kuruması önerilir. Ancak çok rahatsızlık duyuyorsanız kuruduktan birkaç sonra yıkanması önerilebilir.

Papatya suyu ile saç açma kurutma makinesi gibi ısıveren aletlerle de sağlanabilir. Buradaki amaç; saçın iyice kurutularak daha güzel bir renk vermesini sağlamaktır. Ancak yine de biz doğadan yana olalım ve güneş altında saçı kurutmaya özen gösterelim.

 

Papatya Suyu Öncesi Sonrası Farkına Varın!

Papatya suyu öncesi sonrası arasındaki fark için kendinize ve saçınıza zaman tanıyın. Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır ve ne kadar sürede açılır diye telaş etmenize gerek yok.

Sabırlı olmak ve en iyi etkiyi almak için saçı hemen yıkamamak ve güneş altında kurumasını beklemek oldukça önemlidir. Saç pigmentlerinin içerisine papatya suyunun renginin hapsolması için belirli bir süre beklemek sizlere en iyi sonucu sunacaktır.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

 

Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı?

Papatya suyu boyalı saçların rengini elbette ki açar. Doğal etki ve doğal güzellik sunması nedeniyle rahatlıkla boyalı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Boyalı saça sahip kişiler saça kimyasal madde uygulamanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Bu nedenle doğal yöntemlere başvurmak kaçınılmaz oluyor. Saça canlılık ve parıltı katmak isteyen boyalı saça sahip kişiler papatya çayı hazırlayarak saçlarına rahatlıkla uygulayabilirler.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir