Defne Yağı Cilde Faydaları

Defne Yağı Cilde Faydaları

Kadınların ve erkeklerin kullanabileceği birçok doğal yağ var. Bu yağlardan biri de Defne yaprağından ve tohumundan elde edilen defne yağı. Defne yağı özellikle cilde sağladığı faydalar sebebiyle kadınlar tarafından tercih ediliyor. Saç ve cilt bakımında kullanılmakta olan bu yağın faydalarını öğrenmek ve nasıl kullanacağınız hakkında fikir sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Defne Yağı Cilde Faydaları
Defne Yağı Faydaları Nelerdir?

Defne yağı hem saçlara hem de cilde birçok fayda sağlıyor. Hem gençleşmek hem daha güzel bir görünüme sahip olmak hem de cildini çeşitli bakteriler ve mantarlardan korumak isteyen kişilerin ilk tercihi olan defne yağının cilde faydaları genel olarak şu şekilde;

 • Pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.
 • Sivilceleri kurutur ve kısa süre içerisinde yok eder.
 • Yüzünüzde ve cildinizin diğer bölgelerinde sivilcelerin iz bırakmasını engeller.
 • Antibiyotik özelliği taşır, bu sayede cildinizi büyük oranda korur.
 • Cildinizdeki leke ve izlerin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlar.
 • Cildinizde akne izlerinin oluşumunu engeller.
 • Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen siyah noktaların oluşumunu engellemektedir.
 • Cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Genellikle cilt temizleme ürünü olarak da kullanılır.
 • Cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.
 • Vitamin ve mineral sağlar. Bu sayede cildinizi büyük oranda güçlendirir.
 • Cildinizi kısa süre içerisinde nemlendirir. Bu özelliği sayesinde kuru ciltlere sahip olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Defne Yağı Cilde Faydaları

Neden Defne Yağı Kullanılmalı?

Günümüzde birçok doğal yağı, farklı faydaları doğrultusunda tercih ediyoruz. Defne yağı da tercih etmemiz gereken yağlar arasındadır. Bu yağ cilt ve saçlar için mucizevi faydalar sağlıyor ve bu sayede sizlerin daha güçlü ciltlere sahip olmanıza imkan tanıyor. Defne yağını tercih etmeniz için birçok sebep de bulunmaktadır. İşte bunlar genel olarak şu şekildedir;

Cildi Nemlendirmek

Defne yağının en çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri cildi nemlendirmesidir. Bu yağ, özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesini sağlamaktadır. Bu sebeple cildinizi nemlendirmek için Defne yağını tercih edebilirsiniz.

Sivilce ve aknelerden kurtulmak

Akneler ve istenmeyen sivilceler özellikle yüz bölgesinde çıktığında kadınları fazlasıyla rahatsız edebiliyor. Bu sebeple sivilce ve akne izlerinden kurtulmak için de defne yağı tercih edilebiliyor. Ayrıca bu yağ aynı zamanda sivilcelerin kurutulmasına da yardımcı oluyor. Defne yağı, sürüldüğü bölgedeki sivilcelerin en kısa sürede kurumasını ve iz bırakmadan yok olmasını sağlamaktadır.

Daha Parlak Ciltlere Sahip Olmak

Defne yağının tercih edilmesindeki en büyük neden ciltleri kısa süre içerisinde parlatabilmesidir. Defne yağı, yüz ve vücudun diğer bölgelerini parlatabilmektedir. Bu sayede daha parlak ciltlere sahip olmanıza imkan tanımaktadır.

Defne Yağı Nasıl Kullanılır?

Defne yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta bunu farklı aromalarla karıştırmanızdır. Defne yağı, saf olarak kullanıldığında faydadan çok zarar verebilmektedir. Bu sebeple Hindistan cevizi yağı diğer yağlarla karıştırılarak kullanılmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir