Ethereum Sanal Makinesi Nasıl Çalışır?

Ethereum Sanal Makinesi Nasıl Çalışır?

Ethereum, dünya genelinde tüm yatırımcıların ilgisini çeken bir sanal para birimidir. Güvenilir ve kazançlı olmasıyla ön plana çıkan Ethereum, araştırmaların konusu haline gelmiştir. Bu noktada Ethereum Sanal Makinesi nasıl çalışır sorusuna yanıt aranmaktadır. EVM, Ethereum piyasasında sıkça kullanılan terimlerden bir tanesidir ve sıkça merak edilmektedir. Ethereum sisteminin kusursuz bir şekilde işlemesini sağlayan EVM, Türkçeye Ethereum Sanal Makinesi olarak geçmektedir.

Ethereum Sanal Makinesi, Blockchain genel hizmetidir. Ethereum kod girişlerine izin veren ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını destekleyen Ethereum Virtual Machine, bilgisayar düğümlerinin birbirine bağlanmasını ve bu sayede geniş bir bağlantı elde edilmesini sağlamaktadır. Ethereum hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen bireyler, aşağıdaki başlıklar üzerinden yatırım aracı olan Ethereum para birimini öğrenebilmektedir.

Ethereum Nedir?

Ethereum, aktif olarak geliştirilen ve güncellenen bir sistemdir. Herhangi bir merkeze bağlı kalmamasına ek olarak halka açık olan Ethereum, güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Bu sayede Ethereum para birimi oldukça fazla tercih edilmektedir. Ethereum nedir, nasıl alınır sorusunu yönelten bireyler, Ethereum’un bir kripto para birimi olduğunu ve hemen hemen her kripto para platformundan satın alınabileceğini bilmelidir. Zira bu para birimi, günümüzde en çok işlem yapılan kripto para seçenekleri arasında gösterilmektedir.

Ethereum para birimi,  yılında piyasaya sunulmuştur. Bu tarihten beri alım satım işlemleri yaparak kazanç elde eden bireylerin sayısı oldukça yüksektir. Buna ek olarak Ethereum madenciliği yaparak da kazanç sağlanabilmektedir. Böylelikle kodlama, yazılım bilgilerine sahip olan ve buna ek olarak madencilik yapmaya elverişli ekipmanları bulunan bireyler, Ethereum madenciliği yaparak ödül alabilmekte ve bu işi meslek haline getirebilmektedir.

Ethereum Nereden Alınır?

Ethereum yatırımı yapmak isteyen bireylerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Ethereum para biriminin nereden alınabileceğidir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, işlem hacmi oldukça büyük olan Ethereum para birimi, günümüzde sayısız platformda satışa sunulmaktadır. Ethereum almak isteyen vatandaşlar, işlem yapacakları platformu iyi seçmelidir. Aksi halde dolandırıcılık gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Aşağıdaki listede Türkiye’nin en çok tercih edilen Ethereum satın alabileceğiniz platformlar belirtilmektedir. Bu platformlardan birine üye olarak Ethereum alım satım işlemleri yapabilmeniz mümkündür.

 1. Kraken
 2. ICRYPEX
 3. Bitexen
 4. BTCTurk
 5. Binance
 6. Paribu
 7. com
 8. Bitpanda
 9. KuCoin
 10. Coinbase
 11. Kraken
 12. io
 13. Bitlo

Belirtilen bu sitelerde işlem oranları oldukça yüksektir. Ancak kendi istek ve ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak bir site arıyorsanız, internet üzerinde kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve her bir siteyi tek tek araştırarak karar verebilirsiniz.

Ethereum Sanal Makinesi Nasıl Çalışır?

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar, Ethereum nasıl alınır sorusuna yanıt aramaktadır. Ethereum satın alma işlemi, pek çok kripto paranın alım işlemleri ile neredeyse aynıdır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk husus, güvenilir bir platform üzerinden işlem yapmaktır. Aşağıdaki listede, Ethereum satın almak için takip etmeniz gereken adımlar belirtilmektedir.

 1. Öncelikle Ethereum satışı yapan bir kripto para borsası sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri birkaç basit adımdan oluşmaktadır. Her kripto para platformunda izlenmesi gereken üyelik adımları farklılık gösterebilmektedir.
 2. İstediğiniz siteye üye olduktan sonra, kişisel banka hesabınızdan para transferi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Üyelik açtığınız sitedeki hesabınıza transfer yapmanız, kripto para satın alma işlemlerinde kullanabileceğiniz bir bakiye oluşması için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
 3. Para transferi yaptıktan ve hesabınızda bakiye oluşturduktan sonra, üye olduğunuz sitenin satın alma kısmında “ETH” veya “Ethereum” şeklinde ifade edilen butona tıklamalı ve bakiyeniz doğrultusunda ne kadar ETH birimi alacağınıza karar vermelisiniz.
 4. Satın alacağınız tutara karar verdikten sonra satın al butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hesabınızdan para çekilecek ve yerine satın aldığınız kadar ETH aktarılacaktır. Bu sayede kripto para yatırımı yapmaya başlayabilmeniz mümkündür.

Bu adımlar, her kripto para platformunda aynı olmayabilmektedir. Ancak çoğu sitenin aynı sistem üzerinden hizmet verdiği düşünüldüğü zaman, hemen hemen her kripto para borsa platformunda aynı adımları takip ederek satın alma işlemleri yapabilirsiniz.

Ethereum Almak Mantıklı MI?

Ethereum alım satım işlemleri yapmak isteyen bireyler, Ethereum nedir, ne işe yarar sorusuna ek olarak Ethereum almak mantıklı mı sorusunu da düşünmektedir. Ethereum, en güvenilir kripto para birimlerinden bir tanesi olduğunu kanıtlamıştır. Zira gerek işlemlerin hızı, herek ise hacmi oldukça tatmin edicidir.

Piyasadaki dalgalanma açısından bakıldığı zaman ise, dikkatli davranan bireylerin yüksek meblağlar kazandığını bilmek gerekir. Zira kripto para piyasasını doğru bir şekilde takip eden, grafikleri düzenli olarak inceleyen, kripto para piyasasındaki dönemleri avantaja çeviren bireyler, olumsuz durumlardan minimum düzeyde etkilenmekte ve yatırımlarını olumlu yönde şekillendirebilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman ise Ethereum para birimine yatırım yapmak mantıksız bir eylem olmayacaktır.

Ethereum Nasıl Kazılır?

Ethereum, madencilik yapmaya uygun bir para birimidir. Ethereum nasıl kazılır sorusunu yönlendiren bireyler, ilk olarak bu madencilik işlemlerinin CPU yerine GPU ile yapıldığını bilmelidir. Buna ek olarak madencilik yapmak isteyen bireylerin iyi ekipmanlara ve kodlama becerilerine ihtiyacı olacaktır. Zira kripto para madenciliği dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir.

Kripto para madenciliğini Ethereum birimi üzerinden yapan bireyler, çalışma durumlarına göre iyi bir kazanç elde edebilmektedir. Ortalama bir madencinin yıllık 1.500 Dolar kazanabildiği bilinmektedir. Ancak çalışma temposu ne kadar yükselirse, kazanç bir o kadar yüksek olacaktır. Ethereum madenciliği yapmak isteyen bireyler, uzmanlar ile görüşerek ekipmanlarını tamamlayabilir ve kodlama bilgilerini kullanarak kazma işlemi yapabilir.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir